LT  EN 
 
Pradžia Projektai Tarptautiniai jaunimo mokymai apie migraciją ir mobilumą - dalyvių įspūdžiai
Naujienos
Straipsniai
Paslaugos
Nauda
Patarimai
Projektai
Užsakyti
Nuorodos
Įdomu
D.U.K.
Parama
Žalias My Tutor
Nori tapti mūsų komandos nariu?
 
Tarptautiniai jaunimo mokymai apie migraciją ir mobilumą - dalyvių įspūdžiai

Tęsdami sėkmingą bendradarbiavimą su mūsų partneriais įvairiose šalyse ir plėtodami bei skatindami neformalaus mokymosi ir mokymosi visą gyvenimą koncepciją jaunos ir aktyvios visuomenės rate, My Tutor kartu kartu su partneriais Gruzijoje įgyvendino tarptautinį jaunimo mokymų projektą migracijos ir mobilumo tematika – "Migracija ir mobilumas – iššūkiai ir galimybės Europos jaunimui" (angl. "Migration and Mobilty - Challenges and Opportunities for European Youth").

 

Kviečiame susipažinti su mokymų dalyvės Ugnės Kripavičiūtės įspūdžiais apie jaunimo mokymų kursus ir kalnuotąją Gruziją. --->

 

Migracija – tai globalus reiškinys, kuris visais laikais įtakojo žmones visame pasaulyje. Tačiau tai ypač išryškėjo antroje XX a. pusėje. Migrantų skaičius pasaulio mąstu išaugo 100% laikotarpyje nuo 1975 m. iki 2010 m.

 Nesvetima ši problema ir Lietuvoje. Milžiniški migracijos skaičiai šiandien mažai ką stebina. Kokios to priežastys, pasekmės, galimybės? Kokie yra teigiami migracijos aspektai? Su kokiomis rizikomis susiduria migrantai ir jų paliktos šeimos? Kokio didumo problema tai yra pasauliniu mąstu? Ką mes galime pakeisti? Kokiomis priemonėmis jauni žmonės Europoje (geografine prasme, ne geopolitine) gali prisidėti siekiant bendros visuomeninės gerovės?

Taigi, pirmąją birželio savaitę 30 jaunų žmonių iš 10 Europos valstybių (Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžiano, Vokietijos, Austrijos, Italijos, Turkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos), leidome laiką drauge juodu smėliu nuklotoje ypatingai įdomios šalies – Gruzijos pakrantėje ties Juodąją jūra. Dalyvavome įvairiuose seminaruose ir mėginome rasti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus. Seminarai buvo labai aktyvūs ir įdomūs – truputėlis teorinės medžiagos (istoriniai faktai, statistika, migrantų patirtis ir pan.), vėliau darbas grupėse, grupinio darbo rezultatų pristatymas ir galiausiai dienos seminaro aptarimas reflekcinėse grupėse. Pagrindinė seminarų tema buvo migracija, tačiau taip pat palietėme ir jaunimo mobilumo temą, kokių galimybių viso pasaulio mastu turi jaunimas, kaip jomis pasinaudoti ir t.t. Taip pat viena diena buvo paskirta išnaudojimo (vaikų, seksualinio ir pan.) temai. Sužinojome kokie procesai vyksta pasaulio mastu, kiokios to priežastys, pasekmės ir kaip galima to išvengti. Galiausiai paskutiniosios sesijos metu sužinojome daug informacijos apie „Veiklus jaunimas“ suteikiamas galimybes ir projektų rengimą bei įgyvendinimą. Susiskirstę grupėmis rašėme projektus, kurie, tikiuosi taps pagrindu tolimesnėms iniciatyvoms.

Pati Gruzija – be galo nuostabi! Kaukazo kalnai, Juodoji jūra, kalnų upės, turtingas istorinis palikimas, nuostabūs, kupini šilumos ir svetingumo žmonės, puiki virtuvė ir vynas... Kultūra jų visiškai skirtinga, pasaulį mato jie kitaip, bet tame ir žavesys didžiausias. Šalis, kurioje neegzistuoja nei laikas, nei taisyklės. Gyvuliai čia auga laisvi, gali ganytis kur jiems patinka, tad jei važiuodamas vingiuotu kalnų keliuku sutiksi avių bandą ant kelio, nenustebk. Tostai tostai tostai... Už draugus ir už tėvynę, už šeimą, už moteris ir už vyrus, už tai, kad mes čia visi drauge... Ir taip be galo. Linksmintis jie moka. Žinoma, už viso šio linksmybių šydo gali matyti ir daug socialinių, ekonominių, politinių problemų. Didelis nedarbas, moters padėtis visuomenėje, visdar įtempti santykiai su Rusija ir t.t. Bet, manau, kad saulė, kalnai ir jūra viską atperka ir sako gruzinai tiesiog „Už gyvenimą!”.

Apibendrinant, galėčiau pasakyti, kad tai buvo be galo puikus laikas, praleistas su aktyviais, iniciatyviais jaunais žmonėmis. Labai įdomu buvo stebėti kultūrinius skirtumus tarp dalyvių, pasidalinti patirtimi, o taip pat ir linksmai leisti vakarus drauge.Susipažinau su daugybe įdomių žmonių. Išmokau ir sužinojau labai daug naujų dalykų, kuriuos, tikiu,pritaikysiu netolimoje ateityje. Įgyjau daug motyvacijos, kuri bus varikliukas tolimesniuose mano darbuose. Už tobulėjimą ir veiklų jaunimą!

Ugnė Kripavičiūtė
2011 m. birželio 1-8 d., Ureki, Gruzija

Šis projektas buvo iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Mokslo ir kultūros generalinio direktorato kuruojamos programos "Veiklus jaunimas". Šis projektas finansuojamas remiant  Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.