LT  EN 
 
Pradžia Įdomu Geriausių magistro darbų konkurse aktyviausi Vilniaus universiteto atstovai
Naujienos
Straipsniai
Paslaugos
Nauda
Patarimai
Projektai
Užsakyti
Nuorodos
Įdomu
D.U.K.
Parama
Žalias My Tutor
Nori tapti mūsų komandos nariu?
 
Geriausių magistro darbų konkurse aktyviausi Vilniaus universiteto atstovai
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) jau antrą kartą organizuojamam konkursui „Geriausi magistro darbai“ buvo pasiūlyta per trisdešimt darbų. Pagrindiniai Geriausių magistro baigiamųjų darbų konkurso tikslai – paskatinti magistrantus ruošti aukšto lygio baigiamuosius darbus, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą.
 
 
„Manome, kad šis konkursas yra svarbus žingsnis siekiant geresnės mokslo kokybės. Tikimės, kad mūsų iniciatyva išrinkti ir apdovanoti geriausių darbų autorius paskatins jaunus žmones tęsti pradėtus mokslinius tyrimus, galbūt ateityje stoti į doktorantūrą ir rinktis mokslininko kelią“, – savo mintimis pasidalijo LJMS pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė. “

Kandidatus geriausių magistro baigiamųjų darbų apdovanojimams laimėti galėjo siūlyti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų fakultetų dekanai, nepriklausomai nuo to, kokioje Lietuvos ar užsienio institucijoje jie buvo apginti. Daugiausia darbų pasiūlė Vilniaus universiteto atstovai – net vienuolika. Tarp pasiūlytų konkursui darbų daugiausiai yra iš socialinių ir technologijos mokslų.
 
Konkurso organizatorė dr. Diana Meilutytė-Barauskienė pasidžiaugė, kad šis konkursas susilaukė nemažo dėmesio ir pamažu tampa gražia tradicija. Jos nuomone, šis konkursas yra vienas iš realių ir prasmingų būdų artėti prie ambicingos LJMS vizijos (Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas), pamažu keliant mokslinį lygį Lietuvoje.
 
Renkant geriausius darbus, bus atsižvelgta į tokius tradicinius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos inovatyvumas, darbo originalumas. Didelis dėmesys bus skiriamas atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu. Vertinimo komisiją sudarys aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų.
 
Geriausių 2010 metais Lietuvos magistro darbų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks spalio mėnesį.
 
Šaltinis: www.vtv.lt, 2010 07 16